توصیه های طلایی برای خرید در ترکیه

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، برای خرید در ترکیه همه پول تان را به لیر تبدیل نکنید

زمانی که برای خرید از ترکیه می روید، همه پول خودتان را به لیر تبدیل نکنید. در شهرهای بزرگ و خصوصا در نزدیکی مراکز خرید ترکیه صرافی های زیادی وجود دارد. همچنین اگر گروهی به خرید می روید بهتر است همه پول ها همراه یک نفر نباشد. بهتر است پول نقد خود را در جیب داخلی لباس هایتان نگه دارید.

توصیه های طلایی برای خرید در ترکیه

در خریدتان از ترکیه، چانه بزنید

چانه زدن در ترکیه در میان ترک ها و مسافران بسیار مرسوم است. در هنگام خرید از ترکیه می بینید که ترک ها برای کوچک ترین اجناس هم چانه می زنند. برای چانه زدن هنگام خرید در ترکیه، دانستن چند نکته خالی از لطف نیست.

بگذارید فروشنده اولین قیمت را اعلام کند. اگر فروشنده از شما سؤال کرد که چه قیمتی برای تخفیف مدنظر شما است، از فروشنده سؤال کنید که تا چه قیمتی تخفیف می دهد. معمولا فروشنده رقم بالاتری اعلام می کند و شما می توانید با اعلام قیمت پایین تر تخفیف بهتری بگیرید.

تخفیف دریافت روی چند کالا راحت تر است. اگر از فروشگاهی خرید می کنید که چند کالای مورد نظر شما در آن موجود است، راحت تر می توانید بر روی قیمت نهایی چانه بزنید.

نگران ترک کردن فروشگاه نباشید. اگر در مورد کالایی به نظرتان رسید که فروشنده قیمت بالایی اعلام کرده خودتان را ملزم به خرید نکنید. زمانی که تصمیم به ترک فروشگاه بگیرید، فروشنده قیمت مناسب تری پیشنهاد می دهد. روش چانه زنی بیشتر برای بازار استانبول قابل استفاده است در فروشگاه ها و مغازه های داخل شهر معمولا کمتر می توانید چانه بزنید یا تخفیف بگیرید.

هنگام خرید سردرگم نشوید

ممکن است در بدو ورود به مراکز خرید ترکیه کمی دچار سردرگمی شوید. تنوع اجناس و قیمت های متفاوت چشم گیر است و در ابتدا شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اما نگران نباشید. با کمی گشت وگذار در فروشگاه ها این مشکل حل می شود و می توانید کالاهای مطابق با سلیقه تان را پیدا کنید. ابتدای ورود به مراکز خرید ترکیه شروع به خرید نکنید چون ممکن است تحت تاثیر تنوع زیاد، کالایی را بخرید که مورد استفاده شما نباشد. از قلم نیاندازید که برای آوردن خریدهایتان به ایران محدودیت دارید.

قیمت ها را مقایسه کنید

برای خرید یک کالا از حداقل سه فروشگاه پرس وجو کنید و قیمت ها را مقایسه کنید. در بیشتر فروشگاه های برند قیمت ها یکسان هستند اما اگر از فروشگاه های دیگر خرید می کنید، این پرس وجو به شما کمک می کند قیمت واقعی بازار را بشناسید.

خودتان را مشتاق کالای مورد علاقه تان نشان ندهید

خرید در ترکیه با تنوع اجناس و جنس های خوب ترک قطعاً لذت بخش است. اما تلاش کنید در فروشگاه ها خودتان را برای کالای موردنظرتان خیلی مشتاق نشان ندهید. اگر چیزی توجه شما را جلب کرد قیمت چند کالای دیگر را نیز سؤال کنید و بعد کالای موردنظرتان را خریداری کنید.

خرید مواد غذایی از ترکیه

خرید از ترکیه فقط محدود به پوشاک نیست. خرید مواد غذایی و خوراکی های ترکی نیز لذت بخش است. فروشگاه های میگروس و کارفورسا که فروشگاه های زنجیره ای هستند برای خرید مواد غذایی مناسبند. در هر نقطه ترکیه با جستجو بر روی نقشه می توانید نزدیک ترین فروشگاه میگروس یا کارفورسا را پیدا کنید.

بهترین زمان خرید از ترکیه

در ترکیه زمان های مشخصی برای حراج وجود ندارد اما بهترین زمان خرید از ترکیه در زمان حراج های بهاره- تابستانه و پاییزه-زمستانه است. زمان هایی مانند سال نو میلادی هم زمان مناسبی برای خرید است. در ترکی واژه indirim به معنای حراج است. اگر روی شیشه فروشگاهی این واژه را دیدید سری به فروشگاه بزنید. بهترین حراج های استانبول در زمستان است که گاهی تخفیف ها تا 90% می رسد.

خرید از برند های معتبر

خرید از فروشگاه های برندها در ترکیه در زمان حراج بسیار جذاب است. برندهای ترک مانند Mango, Mavi, LC Waikiki, Defacto برند های ترک هستند که در زمان حراج بین 30 تا 50 درصد روی اجناس تخفیف دارند. برندهای معتبر دیگر هم در شهرهای بزرگ ترکیه شعبه دارند. در عین حال می توانید مراکز خرید ارزان استانبول را بشناسید و برای خرید به آن ها رجوع کنید.

لباس راحت بپوشید

برای خرید از ترکیه قطعاً باید زمان زیادی را در مراکز خرید ترکیه صرف کنید. بهتر است برای این گشت وگذار کفش و لباس راحتی بپوشید. همچنین بهتر است هر نفر یک بطری آب به همراه داشته باشد. معمولا در فروشگاه های ترکیه آب سرد کن وجود ندارد.

زمان باز شدن فروشگاه ها را بدانید

مراکز خرید ترکیه معمولا از حدود ساعت 10 صبح تا 10 شب باز هستند. بهتر است صبح خیلی زود بیدار نشوید و قبل از خرید خوب استراحت کنید.

نگران وعده های غذایی نباشید

در اطراف همه مراکز خرید ترکیه رستوران ها و کافه های متنوع با بازه قیمتی متنوعی هستند که می توانید برای صرف نهار به یکی از آن ها بروید.

سقف مجاز ورود کالای نو

برای خرید از ترکیه و به همراه آوردن به ایران باید سقف کالای مجاز را مدنظر داشته باشید. طبق قوانین گمرکی تا این سقف می توانید کالای نو بدون اینکه هزینه گمرکی شامل شما شود، همراه بیاورید. جدا از سقف مجاز گمرک باید میزان بار مجاز شرکت هواپیمایی را هم در نظر داشته باشید. اگر به صورت گروهی به ترکیه سفر می کنید هر نفر به صورت جداگانه می تواند این میزان کالا را به همراه داشته باشد.

منبع: دالاهو

به "توصیه های طلایی برای خرید در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های طلایی برای خرید در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید