تصمیم عربستان برای افزایش صادرات به 10.6 میلیون بشکه از ماه می

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، وزیر انرژی عربستان گفت: عربستان در نظر دارد تا از ماه می صادرات خود را به 10.6 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

تصمیم عربستان برای افزایش صادرات به 10.6 میلیون بشکه از ماه می

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شخصی امیر به نقل از رویترز، وزیر انرژی عربستان گفت: عربستان در نظر دارد تا از ماه می صادرات خود را به 10.6 میلیون بشکه در روز افزایش دهد، زیرا این کشور نفت کمتری را برای تولید برق می سوزاند و همچنین مصرف داخلی کاهش یافته است.

عربستان قبلا و زمانی که توافق سه ساله اوپک میان اعضای اوپک و دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت نظیر روسیه در ماه جاری میلادی از هم پاشید، تصمیم گرفته بود میزان تولید خود را افزایش دهد.

این مقام سعودی گفت: افزایش صادرات نفت خام از ماه می با حدود 600 هزار بشکه در روز آغاز خواهد شد.

وی افزود: این افزایش نتیجه جایگزین کردن نفت خام با گاز طبیعی در تاسیسات گازی الفاضله است که برای تولید برق استفاده می شود.

وی همچنین توضیح داد: به علت کاهش حمل و نقل در نتیجه اقدامات احتیاطی در جهت محدود کردن شیوع ویروس کرونا، تقاضا داخلی برای محصولات پتروشیمی کاهش یافته است.

عربستان اعلام کرده است که در ماه جاری میلادی به شرکت ملی نفت این کشور یعنی آرامکو دستور داده تا به تولید نفت تا رکورد 12.3 میلیون بشکه در روز در ماه های آینده و صادرات بیش از 10 میلیون بشکه از ماه می ادامه دهد.

به گزارش فارس، این اقدامات در حالی است که علی رغم تخفیف های گسترده عربستان با توجه به کاهش تقاضا در جهان در اثر شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه نفتکش ها، نفت این کشور مشتری ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تصمیم عربستان برای افزایش صادرات به 10.6 میلیون بشکه از ماه می" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم عربستان برای افزایش صادرات به 10.6 میلیون بشکه از ماه می"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید