ترامپ: محافل اطلاعاتی اعتبار گزارش تایمز را رد کردند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، در حالی که روز یکشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، دریافت هرگونه گزارش اطلاعاتی در خصوص ادعای نیویورک تایمز مبنی بر اجیر شدن طالبان از سوی روسیه را رد کرده و گفته بود که حتی مایک پنس معاونش و مارک میدوز رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید از این گزارش ها اطلاعی ندارند؛ ساعتی پیش، مجدداً در پیامی توئیتری به اظهارنظر در این باره پرداخت.

ترامپ: محافل اطلاعاتی اعتبار گزارش تایمز را رد کردند

وی در این باره نوشت: محافل اطلاعاتی همین الان به من گزارش دادند که اطلاعات (ارائه شده از سوی نیویورک تایمز) به نظرشان معتبر نیامده و به همین خاطر هم گزارش آنها را به من یا معاونم ارائه نداده اند.

ترامپ همچنین با اشاره به پفراینده تبانی ادعایی او با روسیه در انتخابات 2016 که در نهایت بی آنکه اتهامی را متوجه او کند مختومه اعلام شد؛ ادعا کرد که مورد جدید هم پفراینده ای مشابه است که از سوی رسانه های دروغ پرداز (دموکرات) طراحی شده تا جمهوریخواهان را بد جلوه دهند.

گفتنی است که روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که طبق گزارش اطلاعاتی که به شخص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ارائه شده است، مسکو به شبه نظامیان طالبان برای کشتار نیروهای نظامی آمریکا پیشنهاد پاداش داده است.

اما سفارت روسیه در آمریکا با رد ادعاهای روزنامه نیویورک تایمز، از دولت ترامپ خواست تا نسبت به تهدیدهای اجرا شده علیه هیأت دیپلماتیک این کشور در خاک آمریکا پس از انتشار این گزارش دست به اقدام زند.

گروه طالبان نیز ضمن رد اتهامات مطروحه از سوی روزنامه نیویورک تایمز، آن را تلاشی برای مانع تراشی در فرایند خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک افغانستان خواند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ: محافل اطلاعاتی اعتبار گزارش تایمز را رد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: محافل اطلاعاتی اعتبار گزارش تایمز را رد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید