برگزاری حج با هزار زائر در عربستان

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مقام های سعودی از برگزاری مراسم حج 2020 از تاریخ 29 جولای و با حضور حدود هزار نفر زائر خبر دادند.

برگزاری حج با هزار زائر در عربستان

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، مراسم حج مسال از تاریخ 29 جولای (هشتم مرداد) با رعایت سختگیرانه آیین نامه های بهداشتی برپا خواهد شد و تنها هزار نفر قادر خواهند بود در این مراسم مذهبی شرکت نمایند. این افراد پس از خاتمه حج باید به قرنطینه بروند.

همچنین بر اساس اعلام پیشین وزارت بهداشت عربستان، تنها کسانی می توانند در حج سال جاری شرکت نمایند که کمتر از 65 سال داشته باشند و بیماری مزمن یا زمینه ای در ارتباط با ویروس کرونا نداشته باشند.

مراسم حج که سالانه در اواخر ماه جولای با حضور حدود دو میلیون نفر در عربستان برگزار می شد، یکی از بزرگترین گردهمایی های مذهبی دنیا شناخته می گردد. اما پس از آن که مسؤولان برگزاری رویدادهای دنیای بزرگی همچون بازی های المپیک توکیو به دلیل گسترش ویروس کرونا ناچار به تعویق و یا لغو برنامه های شان شدند، مقام های عربستان سعودی نیز در نهایت تصمیم به کاهش چشمگیر شمار زائران سال جاری گرفتند و طبق اعلام مسئولان حج و زیارت این کشور، سال جاری تنها هزار نفر قادر خواهند بود فریضه حج را به جا بیاورند.

در حالی که مقامات سعودی اعلام کردند حج سال جاری تنها با حضور هزار نفر از شهروندان این کشور و خارجی هایی که از قبل در این کشور بوده اند برگزار خواهد شد اما بعضی منابع خبری از برگزاری حج با حضور 10 هزار زائر خبر داده اند.

مراسم حج و عمره که میلیون ها نفر از مسلمانان را از سراسر دنیا به عربستان سعودی می آورد، سالانه 12 میلیارد دلار درآمد برای این کشور به همراه دارد.

منبع: عصر ایران

به "برگزاری حج با هزار زائر در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری حج با هزار زائر در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید