برنامه 18 میلیارد دلاری پنتاگون برای مقابله با موشک های ایران

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، بلومبرگ گزارش داد که پنتاگون برنامه ای 18 میلیارد دلاری برای توسعه تجهیزات رهگیری جهت مقابله با موشک های احتمالی هسته ای ایران و کره شمالی در آینده را در دستور کار دارد.

برنامه 18 میلیارد دلاری پنتاگون برای مقابله با موشک های ایران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش مهر، این گزارش می افزاید: تیمی به رهبری شرکت های لاکهید مارتین و نورثروپ گرامن 13.1 میلیارد دلار برای فاز توسعه تجهیزات جدید رهگیری موشک ها دریافت خواهند کرد. انتظار می رود فار تولید نیز 2.3 میلیارد دلار و هزینه های طولانی مدت پشتیبانی این تجهیزات نیز 2.3 میلیارد دلار هزینه در بر داشته باشد.

البته این ارقامی است که فعلاً وزارت دفاع آمریکا پیش بینی کرده است و بعد از تحقیقات و مذاکره با شرکت های تولید سامانه رهگیری موشک، جزئیات، گستره و بزرگی پروژه و به تبع آن هزینه تولید این سامانه ها معین خواهد شد.

قرار است 31 سامانه رهگیری از جمله 10 سامانه آزمایشی از تجهیزات جدید رهگیری موشک ها تولید شود.

مارک رایت، سخنگوی آژانس دفاع موشکی آمریکا، به بلومبرگ گفته است در حال حاضر تمرکز پروژه روی تکنولوژی فاز توسعه است. او گفته است تولید سامانه های جدید رهگیری موشک ها تا سال 2028 محقق خواهد شد و انتظار نمی رود بیشتر از این زمان طول بکشد.

این گزارش می افزاید تجهیزات یاد شده با هدف رهگیری و انهدام موشک های هسته ای دشمنان آمریکا، از جمله ایران و کره شمالی طراحی خواهد شد. این تجهیزات قرار است در آلاسکا نصب شود و هر کدام از 31 سامانه 498 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و حتی دولت دونالد ترامپ نیز برنامه ای برای تولید سامانه هایی مشابه تا سال 2023 وجود داشت، اما در اوت 2019 بعد از صرف 1.2 میلیارد دلار، این پروژه لغو شد. دولت جو بایدن در نظر دارد اشتباهات و شکست پروژه قبلی در سامانه های جدید تصحیح شود.

منبع: فرارو

به "برنامه 18 میلیارد دلاری پنتاگون برای مقابله با موشک های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه 18 میلیارد دلاری پنتاگون برای مقابله با موشک های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید