باز شدن دوباره پرونده زمین خواری 100 هکتاری ، حکم قطعی قبلی نقض شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، سخنگوی قوه قضائیه درخصوص نتیجه آنالیز مجدد پرونده زمین خواری 100 هکتاری موسوم به کلاک و نیز دیگر زمین خواری های کشف شده در منطقه لواسانات استان تهران شرح داد.

باز شدن دوباره پرونده زمین خواری 100 هکتاری ، حکم قطعی قبلی نقض شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از فارس، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که نهاد متبوعش برای برخورد با زمین خواری ها در منطقه لواسانات استان تهران چه اقداماتی انجام داده است، گفت: ما در منطقه لواسان زمین خواری ها و سوء استفاده های فراوانی را در حوزه اراضی بسیار مرغوب این منطقه داشتیم.

وی ادامه داد: در زمره آنها زمینی 100 هکتاری موسوم به اراضی کلاک بود که مشرف به سد لتیان و محل تامین بخش قابل توجهی از آب شرب مردم تهران است.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید نمود: در ارتباط با این زمین و تغییر کاربری آن قبلا از ناحیه مراجع قضایی آرایی صادر شده و به قطعیت رسیده بود، اما در دوره جدید قوه قضائیه گزارش هایی واصل شد مبنی بر آنکه مبانی اتخاذ تصمیم از سوی همکاران قضایی ما دچار اشکال و ایراد است. به همین جهت ریاست قوه قضائیه دستور آنالیز مجدد این پرونده را صادر کرد و تعیین شد که برای ورود این اراضی به داخل محدوده شهر لواسان و همچنین تغییر کاربری آنها که قبل از فرآیند قضایی بوده، اتفاقاتی برخلاف قوانین و مقررات اتفاق افتاده است.

اسماعیلی اضافه نمود: همچنین تعیین شد مستندات ارائه شده در زمینه نوع کاربری و محدوده شهری منطقه مخدوش هستند. لذا با ارجاع پرونده از سوی ریاست قوه قضائیه به دیوان عالی کشور، قضات عالی رتبه دیوان این پرونده و تمامی مستندات آن را از بدو خرید زمین ها و ورود آنها به محدوده شهری و کارهای اجرا شده با شهرداری و همچنین تغییر کاربری ها مورد آنالیز قرار دادند.

وی گفت: در نهایت به این نتیجه رسیده شد که به لحاظ مبانی و مستندات مخدوشی که در رسیدگی به این پرونده ها به مراجع قضایی ارائه شده است، آرای صادره اعتبار لازم را ندارد و دستور داده شد آرای سابق الصدور نقض و مجوزهای غیرقانونی ابطال و این مجموعه 100 هکتاری به وضع سابق خود اعاده گردد.

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد: در بخش های دیگر حوزه لواسان هم ما شاهد موارد زیادی از این قبیل تخلفات بوده ایم که پیگیری های حقوقی و قضایی لازم در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "باز شدن دوباره پرونده زمین خواری 100 هکتاری ، حکم قطعی قبلی نقض شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن دوباره پرونده زمین خواری 100 هکتاری ، حکم قطعی قبلی نقض شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید