این ویروس کوچولو ابرقدرت ها را هدف گرفته است

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، ایرنا نوشت: به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به 93 هزار نفر و شمار جان باختگان به بیش از 3 هزار و 200 نفر رسیده سازمان ها و محافل بین المللی مالی در تلاش هستند تا اقتصاد جهانی را از تبعات آن محافظت کنند.

این ویروس کوچولو ابرقدرت ها را هدف گرفته است

بر اساس این گزارش برای جلوگیری از اثرات منفی انتشار ویروس کرونا بر مالی جهانی فدرال رزرو آمریکا (صندوق ذخیره فدرال آمریکا که بانک مرکزی این کشور محسوب می شود) در تلاش برای حفاظت از اقتصاد این کشور در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا اقدام به کاهش نرخ بهره کرد.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا تصریح کرده که اقتصاد آمریکا همچنان قدرتمند است اما شیوع ویروس موجب ایجاد یک تغییر اساسی در چشم انداز رشد بانک مرکزی این کشور شده است.

پاول در کنفرانس خبری که پس از تصمیم اجماعی سیاستگذاران در خصوص کاهش نیم درصدی نرخ بهره برگزار شد گفت: ویروس و اقداماتی که به منظور مهار آن انجام گرفته است قطعاً تا مدتی بر فعالیت های مالی در داخل و خارج از آمریکا سایه خواهد افکند.

نرخ بهره در آمریکا اکنون به 1 تا 1.25 درصد رسیده است.

این اولین اقدام خارج از برنامه ریزی ماهانه فدرال رزرو آمریکاست که از زمان بحران مالی سال 2008 تا به امروز انجام می گیرد و نشان دهنده عمق نگرانی این بانک از شرایط شیوع سریع ویروس کروناست.

همچنین پیش از اعلام تصمیم از سوی فدرال رزرو آمریکا هفت کشور مالی جهان، از اتخاذ تدابیر مالی برای حمایت از اقتصاد جهانی خبر دادند.

اما این کمک ها تاثیری بر بازارهای مای آسیایی نداشت و بورس چین امروز شاهد کاهش o,16 درصدی ارزش آن در بورس شانگهای و 0,12 درصدی در هونگ کنگ و بورس توکیو نیز شاهد نوسان بود.

بانک جهانی نیز اعلام کرده که متعهد شده 12 ملیارد دلار به کشورهای در حال توسعه که با شیوع ویروس جدید کرونا درگیر استند، کمک کند.

از سوی دیگر، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته در خصوص کمبود جهانی وسایل پیشگیری برای مقابله با این مریضی و نیز دستکاری قیمت ها در سایه افزایش شمار قربانیان این مریضی که دستگاه تنفسی را هدف قرار می دهد، هشدار داد.

خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که در حال حاضر شمار جانباختگان در چین به 2هزار 981 نفر و مبتلایان به بیش از 80 هزار و 200 نفر مبتلا رسیده که از این میان نزدیک به 50 هزار بهبود یافته اند.

و طبق گزارش وزارت بهداشت چین این آمارها در سه روز متوالی شاهد کاهش بوده است. و به نظر می رسد که تدابیر چین برای پیش گیری از شیوع بیماری موثر بوده است اما چین اکنون نگران موارد جدید مبتلایان بخصوص آنهایی است که از خارج بازمی گردند.

چین 14 روز قرنطینه برای مسافرانی که از کشورهای درگیر این ویروس همانند کره جنونی، ایتالیا، ایران، ژاپن وارد این کشور می شوند، اعلام کرده است. در جدیدترین آمارها از این مسافران 13 مورد در آنها ویروس کرونا تشخیص داده شده بود که 8 مسافر از ایتالیا بازگشته بودند.

طبق گزارش، کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که 142 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و چهار نفر نیز جان باخته اند در نتیجه اکنون در این کشور شمار مبتلابان 5 هزار و 328 مورد و جان باختکان 32 نفر است. کره جنوبی اکنون بیشترین شیوع کرونا پس از چین را دارد.

اوکراین،آرژانتین، شیلی ، لیتوانی روز سه شنبه به فهرست کشورهای مبتلا به کرونا و هلند نیز روز چهارشنبه به آن اضافه شدند و عراق و اسپانیا امروز اولین جان باختگان خود در اثر ابتلا به این ویروس را اعلام کردند.

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش کرد که در ایران تا به امروز 77 نفر در اثر این ویروس جان باخته و 2هزار و 300 نفر نیز مبتلا هستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "این ویروس کوچولو ابرقدرت ها را هدف گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ویروس کوچولو ابرقدرت ها را هدف گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید