این خوراکی ها بمب انرژی هستند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، یک متخصص تغذیه به معرفی بعضی مواد غذایی پر انرژی پرداخت و گفت: بعضی موادغذایی می توانند میزان انرژی بیشتری به بدن برسانند.

این خوراکی ها بمب انرژی هستند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر از وبلاگ شخصی امیر، بسیاری از افراد به دنبال افزایش میزان انرژی بدنی شان هستند تا در طول روز بتوانند به کارهای خود بهتر رسیدگی نمایند و به عبارت عامیانه به دنبال شناخت خوراکی های انرژی زا هستند.

آنچه امروزه بیشتر میان نوجوانان و البته جوانان به عنوان راههای افزایش انرژی باب شده است و آن ها را به سمت و سوی مصرف نوشابه های انرژی زا و مواردی از این دست سوق می دهد، عوارض و پیامدهای ناخوشایندی را برای سلامتی آن ها به دنبال دارد.

به عقیده متخصصان و پزشکان حوزه علم تغذیه هیچ گاه نمی توان با مصرف یک یا چند ماده محدود غذایی انرژی مورد احتیاج بدن را به همراه سلامتی آن تامین کرد.

تامین انرژی بدن و حفظ سلامت جسمی مستلزم داشتن رژیم غذایی سالم و استفاده از همه گروههای غذایی در برنامه غذایی روزانه است.

سبزیجات، میوه جات و سایر مواد غذایی حاوی ویتامین و پروتئین به زور طبیعی براز همه افراد مورد احتیاج و لازم است و نباید از رژیم غذایی آن ها حذف گردد.

ضرورت استفاده از سایر گروه های غذایی در رژیم روزانه

افراد برای حفظ سلامت و شادابی جسمی و روحی خود باید رژیم غذایی سالم و البته کم حجمی که کالری بیشتری را به بدن آن ها برساند انتخاب و مورد استفاده قرار بدهند.

محمدتقی انوشه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت : همه مواد غذایی دارای انرژی و کالری هستند و بعد از مصرف در بدن فرد انرژی آزاد می نمایند.

وی افزود: خاصیت بعضی از مواد غذایی نسبت به بقیه بیشتر است و نوع کالری آن ها در مقایسه با دیگر غذاها مطلوب تر و مفیدتر است.

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی اعلام کرد: افراد با ذائقه های مختلف می توانند در رژیم غذایی روزانه خود از انواع مغزها بیشتر استفاده نمایند و به این شکل در طول روز انرژی بیشتری خواهند داشت.

انوشه همچنین یادآور شد: مصرف انواع مغزها که در گروه آجیل از آن ها نام برده می گردد مثل مغز بادام، گردو، فندق، پسته و سایر مغزهای این چنینی می تواند در طول روز انرژی بیشتری را به بخش های مختلف بدن افراد برساند.

وی افزود: به همان اندازه که نوع انتخاب غذایی اهمیت دارد، زمان مصرف و استفاده آن ها نیز دارای اهمیت است و حجم انرژی بدن نیز با توجه به زمان دریافت مواد غذایی مورد احتیاج آن کم یا زیاد خواهد شد.

معجزه انرژی بخشی ادویه های مختلف

انوشه تاکید نمود: مصرف انواع ادویه ها در تهیه و آماده کردن غذاهای مختلف، مثل زردچوبه، دارچین، زنجبیل و سایر ادویه ها به آزادسازی انرژی بیشتر در بدن فرد یاری می نمایند و در نتیجه افزایش انرژی بیشتری را برای فرد مصرف نماینده به دنبال خواهند داشت و در متابولیسم بدن او اثر مثبت دارد.

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: استفاده از مواد غذایی فوق که برای دریافت انرژی بیشتر به آن ها اشاره شد، مستلزم دانستن طبع بدن هر فرد و گنجاندن آن مواد در رژیم غذایی روزانه است.

انوشه اعلام کرد: افراد باید بدانند که مواد غذایی مفید و مغزی را با توجه به سلامت آن ها و میزان کالری انتخاب نمایند و هر چقدر این مواد غذایی در حجم کمتر و کالری بالاتری باشد، مفیدتر خواهد بود.

این پزشک متخصص تغذیه یادآور شد: استفاده از آب در رژیم غذایی روزانه اگر چه در ظاهر انرژی و کالری خاصی برای بدن به همراه ندارد اما به ماندگاری بیشتر انرژی مواد غذایی یاری می نماید.

انرژی خود را با خوردن شکلات تلخ چند برابر کنید

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی توضیح داد: انتخاب صحیح و درست در مصرف مواد غذایی در نتیجه به افزایش شادابی و تامین سلامت فرد منتهی می گردد و افراد باید مواد غذایی ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف نمایند.

انوشه افزود: هر 100 گرم مغز گردو بین 600 تا 630 تا 650 کالری و 100 گرم مغز پسته 500 تا 580 کالری در خود دارد و استفاده از چنین موادی در رژیم غذایی به افزایش میزان انرژی دریافتی منجر خواهد شد.

وی تاکید نمود: تکیه افراد به مصرف یک یا چند ماده غذایی تعیین و پرهیز از استفاده از سایر مواد غذایی عادت درستی نیست و به ضعف بدنی افرادی با این رژیم غذایی منجر خواهد شد.

این پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی یادآور شد: استفاده از غذاهای طبیعی و سالمی که در منزل تهیه می گردد و جایگزینی آن ها با غذاهای فرآوری و نیمه آماده که به صورت کنسروی فراوری و به فروش می رسند، انرژی بیشتر و سالمتری را برای فرد مصرف نماینده تامین می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "این خوراکی ها بمب انرژی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خوراکی ها بمب انرژی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید