ایران3 - 0 بحرین و ای اف سی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، بحرین تیمی نبود که به خاطر پیروزی اش هورا بکشیم اما جنگ های روانی شان، روی اعصاب رفتن و هلهله شان در بازی رفت، وقتی سرود مقدس ایران داشت پخش می شد باعث شد وقتی سردار دو بار پشت سر هم دروازه شان را باز کرد، مشت گره کنیم و به هوا بپریم و با گل مهدی طارمی هم از ته دل بخندیم.

ایران3 - 0 بحرین و ای اف سی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از روزنامه وبلاگ شخصی امیر ، بدون تعارف بردن بحرین در منامه لذت دیگری داشت. در طول 17-18 باری که به مصاف شان رفته ایم برای اولین بار بود که در خاک خودشان شکست شان دادیم. بدون تعارف کیف کردیم.

قبل از بازی هزار و یک اما و اگر وجود داشت. اگر نبریم شان، اگر مساوی گردد، اگر گل نزنیم و... اما بچه های ایران، سردار آزمون و مهدی طارمی، سامان قدوس و احسان حاج صفی، وحید امیری و احمد نوراللهی، علی بیرانوند و بقیه کاری کردند کارستان. دو گل در هفت دقیقه با پاس های طلایی مهدی و ضربات کشنده سردار و البته تیر خلاص انتقام سخت که این بار به وسیله خود مهدی به قلب بحرینی ها شلیک شد. با یک ضربه شیک و تمیز. بچه ها درست وقتی از زیر بار استرس و فشارهای روانی این بازی خارج شدند فهمیدند به این تیم می شد گل های بیشتری هم زد. یک شوت مهدی به آسمان رفت، یک ضربه سر از سعید عزت اللهی به بیرون رفت و یک موقعیت را هم مهدی قائدی از دست داد. انصافا بحرین خوش شانس بود که در خاک خودش شش تایی نشد. به قول خیلی از کارشناسان الکی عظیم شان نموده بودند؛ نه فردی، نه مهره به مهره و نه تیمی به هیچ اسم در حد و مقدار ایران نبودند. سه گل زدیم و اجازه ندادیم این بار خوش رقصی نمایند و دور افتخاری دیگر با پرچم کشور ثالث بزنند. حالا مانده بازی با عراق. یک بازی مهم. این بار اما و اگرها کمتر شده.حتی اگر عراق بازی با هنگ کنگ را هم ببرد، ایران می تواند به اسم تیم دوم صعود کند.نخستین گربه سیاه را دم حجله کشتیم و حالا مانده شکست طلسمی دیگر؛ طلسمی که 11سال است در بازی های رسمی شکسته نشده. فوتبال است، هر اتفاقی ممکن است در آن بیفتد؛ به خصوص در فوتبال آسیا. عراق را هم مثل بحرین می گردد برد، می گردد به روزهای خوب پس از صعود فکر کرد و می گردد چند روز دیگر از این نوشت که تیم ملی به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی صعود کرد. این تیم حرف های زیادی برای گفتن دارد. فعلا و تا بازی حساس با عراق. جونم به این بچه ها،جونم به این ستاره ها و جونم به ایران.

صعود ژاپن، سوریه و قطر

در حالی که بازی های مرحله دوم مقدماتی جام جهانی در آسیا با نزدیک شدن به روزهای سرانجامی خود در بیشتر گروه ها حساس و حساس تر می گردد، دیروز در سه گروه تکلیف تیم های صدرنشین معین شد. ژاپن با پیروزی 4 بر یک مقابل تاجیکستان در گروه F، سوریه با پیروزی 3 بر صفر مقابل گوام در گروه A و قطر با پیروزی یک بر صفر مقابل عمان در گروه E سه تیمی بودند که شب گذشته خیال خود را بابت صعود زودهنگام به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی آسوده کردند. در گروه A سوریه 21امتیازی شد و با یک بازی بیشتر بالاتر از چین 13 امتیازی صدرنشینی خود را مسجل کرد. در گروه E قطر با هشت بازی و 22 امتیاز به کار خود سرانجام داد تا عمان 12 امتیازی در دو بازی به جامانده در پی صعود به اسم تیم دوم باشد.

در گروه F هم ژاپن با پیروزی در هر هفت مسابقه کار صعود را یکسره کرد. در این گروه تاجیکستان و قرقیزستان با 10 و 7 امتیاز احتمالا شانسی برای صعود به اسم تیم دوم ندارند.

واکنش فیفا به برد تاریخی در منامه

صفحه فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در واکنش به برد 3 بر صفر ایران برابر بحرین در انتخابی جام جهانی قطر نوشت: ایران در راه صعود به جام جهانی برد بسیار مهم و حیاتی برابر بحرین کسب کرد تا بتواند اختلاف خود را با صدر جدول به دو امتیاز برساند و در رده دوم قرار گیرد.

یک کارت قرمز طلب ما

یدا... جهانبازی و داوود رفعتی از کارشناسان داوری فوتبال ایران هر دو معتقد بودند تنها اشتباه داور چینی در بازی شب گذشته این بود که احمد نبیل را در دقیقه 31 از زمین مسابقه اخراج نکرد. مدافع بحرینی در حالی که طارمی داشت با گلر تک به تک می شد، او را با یک تکل خطرناک نقش بر زمین کرد اما داور به دادن کارت زرد بسنده کرد.

مازیار فیروزی - گروه ورزش / روزنامه وبلاگ شخصی امیر

منبع: جام جم آنلاین

به "ایران3 - 0 بحرین و ای اف سی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران3 - 0 بحرین و ای اف سی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید