ایران؛ موضوع نشست خبری رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، تهران (پانا) - رافائل گروسی، رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز نشستی خبری درباره فعالیت های آژانس در ایران برگزار می کند.

ایران؛ موضوع نشست خبری رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی

بنابر اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی، رافائل گروسی، مدیرکل این آژانس روز یکشنبه یک نشست خبری با موضوع ایران برگزار می کند. گروسی در این نشست وبلاگ شخصی امیر را از آخرین تحولات نظارت و راستی آزمایی آژانس از برنامه هسته ای ایران مطلع خواهد کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی طی هفته های اخیر در حال رایزنی با مقامات ایران بوده است تا راهی برای تداوم نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران بیابد. توافق همکاری سه ماهه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا 3 خرداد پایان می یابد.

براساس پروتکل الحاقی پیمان منع گسترش سلاح هسته ای، ان پی تی، که ایران در چارچوب برجام اجرای داوطلبانه آن را پذیرفته است، بازرسان آژانس اجازه دارند هر زمان که لازم بدانند، سرزده از تأسیسات هسته ای ایران بازرسی کنند. اما به دنبال سفر رافائل گروسی به تهران در اوایل اسفندماه پارسال، ایران و آژانس به توافقی دست یافتند که بر پایه آن تهران اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کرده و دوربین های نظارتی برخی از مراکز هسته ای را تا سه ماه از دسترس بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی دور نگه می دارد. ایران هشدار داده بود که اگر طی این چند ماه تحریم ها برداشته نشود، تهران فیلم های دوربین ها را پاک خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ایران؛ موضوع نشست خبری رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران؛ موضوع نشست خبری رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید