انواع سفیدکننده های دندان

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، داروخانه ها این روزها انواع محصولات خانگی سفیدنماینده دندان، از چسب ها یا ژل های سفید نماینده را به شما ارایه می نمایند ولی آیا می دانید این محصولات محدودیت هایی هم دارند؟ موادسفیدنماینده دندان عمدتا 2 نوع هستند؛ یک نوع که در مطب و به وسیله دندان پزشک باید استفاده گردد و نوع دیگر که در منزل قابل استفاده است.

انواع سفیدکننده های دندان

انواع سفیدنماینده های دندان

نویسنده:دکتر آرش منصوریان/متخصص بیماری های دهان

داروخانه ها این روزها انواع محصولات خانگی سفیدنماینده دندان، از چسب ها یا ژل های سفید نماینده را به شما ارایه می نمایند ولی آیا می دانید این محصولات محدودیت هایی هم دارند؟ موادسفیدنماینده دندان عمدتا 2 نوع هستند؛ یک نوع که در مطب و به وسیله دندان پزشک باید استفاده گردد و نوع دیگر که در منزل قابل استفاده است.

تفاوت عمده این 2 نوع در این است که دسته اول قوی تر است و مدت زمان کمتری باید روی دندان بماند. از لحاظ کارایی این دو نوع تفاوت چندانی باهم ندارند. انواع مختلف تغییر رنگ ها از جمله تغییر رنگ بر اثر ضربه به دندان ها، تیره شدن دندان ها بر اثر افزایش سن و تیره شدن دندان بر اثر درمان ریشه به این درمان جواب می دهند. توصیه ما این است که پیش از خرید محصولات خانگی سفیدنماینده دندان با دندان پزشک مشورت کنید چون او پس از معاینه ای کوتاه به شما خواهد گفت که تغییر رنگ دندا ن هایتان چه علتی دارد و شما بهتر است از چه روش و چه محصولاتی برای سفید کردن دندان هایتان بهره ببرید.

اگر پوسیدگی یا لکه های سفید روی دندان هایتان دارید یا به عفونت های لثه دچارید باید از سفید کردن دندان ها چشم پوشی کنید. نخست باید پوسیدگی های دندان هایتان ترمیم گردد، بیماری های لثه ای بهبود یابد و پس از آن به سراغ سفید کردن دندا ن هایتان بروید. حتی امکان دارد دندان پزشک تشخیص دهد این محصولات خانگی سفیدنماینده که غلظت و قدرت سفیدنمایندگی کمتری دارند، برای شما موثر نباشند. در این صورت فقط وقت و هزینه تان را هدر داده اید. شاید لازم باشد به وسیله دندان پزشک در مطب اقدام به سفیدکردن دندانتان کنید. باید توجه داشت که حتی اندازه سفیدشدن دندان ها با این مواد از ابتدا تعیین نیست و به خیلی از مسایل از جمله ماهیت تغییر رنگ بستگی دارد.

به طور کلی نباید انتظار نتیجه صددرصد داشت. بعلاوه سفیدشدن دایمی نیست و ممکن است دندان مجددا رنگ بگیرد. مدت زمانی که دندان سفید باقی می ماند، بستگی به رعایت بهداشت به وسیله فرد دارد. با مسواک زدن مرتب و استفاده کمتر از غذاها و نوشیدنی های رنگ زا مثل قهوه و چای، دندان دیرتر رنگ می گیرد. در مجموع 2 تا 3 سال یکبار می توان این کار را تکرار کرد. از نظر آسیب احتمالی سفیدنماینده ها درمطب برآورد شده است که اندازه برداشت این مواد از ساختمان دندان حدودا معادل مقداری است که با مصرف نوشابه برداشت می گردد. در ضمن این برداشت برگشت پذیر است. البته طی دوره درمان ممکن است دندان ها حساس شوند که این مساله طبیعی است و می توان با استفاده از خمیردندان ضدحساسیت آن را رفع کرد. تقریبا نیمی از افرادی که از محصولات سفیدنماینده دندان استفاده می نمایند، درجاتی از حساسیت دندانی و التهاب لثه را پس از آن تجربه می نمایند. اگر شما با محصول خانگی هم دچار حساسیت دندانی شدید و در اثر نوشیدن مایعات گرم و سرد دندان هایتان دچار دردهای گذرایی شد، باید غلظت این محصولات سفیدنماینده خانگی را کمتر انتخاب کنید. به طور معمول، این عوارض در عرض چند روز از بین می فرایند اما اگر این درد و التهاب ادامه پیدا کرد حتما با دندان پزشک تان تماس بگیرید.

منبع: www.salamat.com

منبع: راسخون

به "انواع سفیدکننده های دندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع سفیدکننده های دندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید