امکان آلودگی شیرینی به ویروس کرونا وجود دارد؟

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، باشگاه خبرنگاران/ خدیجه رحمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره تهیه شیرینی با توجه به ویروس کرونا گفت: سال جاری با وجود ویروس کرونا و نبود دید و بازدید در میان ایرانیان احتیاجی به خرید شیرینی نیست.

امکان آلودگی شیرینی به ویروس کرونا وجود دارد؟

او اضافه کرد: خرید شیرینی اصلا امری ضروری و لازم نیست؛ چرا که بچه ها با مصرف بی رویه شیرینی دیگر تمایلی به خوردن غذا نداشته و همین امر باعث آسیب به سیستم ایمنی بدن آن ها می گردد و بسیار مضر است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی توضیح داد: توصیه ما این است که تمامی شیرینی جات، قند های ساده مانند شکلات از آنجایی که به فرد احساس سیری کاذب می دهد و آن ها را از مصرف غذا محروم می نماید به هیچ عنوان نباید مصرف شوند.

رحمانی توضیح داد: افراد از مصرف شیرینی جات پرهیز نمایند و اگر هوس خوردن کردند در میان وعده حدبیشتر دو عدد مصرف نمایند تا قند خون آن ها حفظ گردد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی توضیح داد: افراد بهتر است از قند های ساده و بی ضرر مانند میوه و سبزیجات تازه استفاده نمایند تا به بدن شان آسیب نرساند.

رحمانی با اشاره به مصرف نکردن شیرینی تر با وجود ویروس کرونا اظهار کرد: رشد باکتری در شیرینی جات تر به نسبت شیرینی جات خشک بیشتر است؛ چرا که بیشتر باکتری ها، میکروب ها و ویروس ها به خصوص کپک ها در محیط های رطوبتی رشد بیشتری پیدا می نمایند و به همین علت امکان آلودگی آن ها افزایش پیدا خواهد نمود.

منبع: همگردی

به "امکان آلودگی شیرینی به ویروس کرونا وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان آلودگی شیرینی به ویروس کرونا وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید