افشین ملایی: خود را بدهکار مربیان می دانیم

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، وبینار پوشش بیمه ای مربیان به منظور پوشش بیمه ای مربیان و آنالیز پیامدهای پاندمی کووید 19 بر شرایط کاری مربیان ورزشی با حضور افشین ملایی رئیس فدراسیون، رضا شجیع سرپرست نائب رئیسی، آذین ساکی سرپرست نائب رئیسی بانوان، ناهیده جباری سرپرست آموزشگاه ملی ورزشهای همگانی و امیر پور تقی برگزار گردید.

افشین ملایی: خود را بدهکار مربیان می دانیم

افشین ملایی در این وبینار، مربیان را عنصر اصلی توسعه ورزش همگانی دانست و بیان داشت اینجانب و تیم مدیریتی همراهم خود را بدهکار مربیان می دانیم و معتقدیم به غیر از بعضی مربیان رشته های خاص سایر مربیان از شرایط مطلوبی برخوردار نیستند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی گفت: نشست های ستادی خوبی برای حل مسائل بیمه ای مربیان برگزار شده است اما هنوز اقدام موثری در این زمینه رخ نداده است، امید است با کوشش های فدراسیون و استمرار حضور مربیانی که امروز در این وبینار هستند، شاهد نیل به خروجی های محسوسی باشیم.

وی اضافه کرد: فدراسیون ورزش های همگانی ضمن تاکید بر ضرورت توسعه فعالیت بدنی و مقابله با کم تحرکی ملی، در راستای سلامتی مربیان که سفیران تندرستی فدراسیون هستند، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

رضا شجیع سرپرست نائب رئیسی فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به ظرفیت بیمه های بازرگانی گفت: واژه بیمه مربیان یکی از واژگانی است که باید نخست ادبیات آن در کارگزاری های بیمه و مراجع قانون گذاری بیمه جا بیافتد. مادامی که این واژه جا نیافتد، مربیان تمامی رشته های ورزشی دچار مسائل مختلف خواهند بود.

شجیع با اشاره به مدل پیشنهادی فدراسیون که بیمه خویش فرمای از زمره بیمه های بازرگانی است که شامل تخفیف های گروهی می گردد اضافه کرد: این مدل چهار حوزه بیمه ای شامل بیمه مسئولیت مدنی، بیمه تکمیلی و درمان، بیمه حوادث و بیمه عمر و زندگی را شامل می گردد.

وی گفت: فدراسیون ورزش های همگانی پیش نویس طرح پوشش بیمه ای مربیان را به تمامی هیئت های استانی خود ارسال می نماید تا روسای هیئت های ورزشی نقطه نظرات خود را اعلام نمایند.

امیر پورتقی ضمن اشاره به گونه های پوشش بیمه ای مربیان ورزشی گفت: مسئله بیمه مربیان پیش از کرونا نیز دچار بحران بود و وقوع پاندمی مزید بر علت شد. مربیگری هنوز از لحاظ قانونی شغل محسوب نمی گردد، مادامی که مربیگری شغل نباشد، جدی گرفته نخواهد شد.

امیر پور تقی با تاکید بر ظرفیت فدراسیون های ورزشی، استفاده از ظرفیت بیمه خوش فرما برای پیشگیری از خسارات در بحران مشابه و استفاده از ظرفیت فدراسیون های ورزشی برای ارائه بیمه های بازرگانی مشابه بیمه های اجتماعی دارای تخفیف و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری کلاس های آنلاین و ارائه تسهیلات به مربیان را به مثابه راه حل برای عبور بحران بیمه مربیان در دوران کرونا بر شمرد.

رهام ابوطالبی رئیس هیئت ورزش های همگانی مازندران اضافه کرد: یکی از نیازهای هر صنف پوشش های بیمه ای است، بیمه هایی که در صنف های مختلف جاری هست اما در عرصه ورزش تا کنون پیگیری نشده است.

ابوطالبی با اشاره به پیامدهای پاندمی کووید 19 خاطر نشان کرد: مربیانی که منبع درآمدشان مربیگری ورزشی بود، هم اکنون درآمد خودشان را از دست داده اند و حتی اگر امروز بیمه شوند، به خاطر شرایط کرونایی برای آنها در این مقطع بحرانی، بهره و سودی ندارد.

وی گفت: بیمه بیکاری برای مربیان منجر به چالش هایی با بیمه تامین اجتماعی می گردد، اگر وزارت ورزش و جوانان به یاری فدراسیون بیاید می توان انتظار حل این بحران را داشت.

هادی سبزواری رئیس هیئت ورزش های همگانی استان همدان بیان داشت: جهت تحقق طرح پوشش مربیان نیازمند مصوبه مجلس شورای اسلامی هستیم و تحقق این طرح نیازمند تشکیل کمیته مشترک بین وزارت ورزش و جوانان، مجلس شورای اسلامی و فدراسیون ورزش های همگانی است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افشین ملایی: خود را بدهکار مربیان می دانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشین ملایی: خود را بدهکار مربیان می دانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید