اعتراض وزیر گردشگری به اطلاعیه سفر ستاد کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اعتراض به اطلاعیه ستاد کرونا مبنی بر پرهیز مردم از سفر رفتن در تعطیلات پیش رو، گفته است: سفر کمترین تاثیر را در شیوع ویروس کرونا دارد.

اعتراض وزیر گردشگری به اطلاعیه سفر ستاد کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از ایسنا، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آخرین برآورد از میزان خسارت واردشده از کوویدـ19 به صنعت گردشگری را 12 هزار میلیارد تومان اعلام نموده و گفته است نگران ورشکستگی این صنعت است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که قبلا هم نسبت به تعطیلی موزه ها و تاسیسات گردشگری در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا مقاومت نشان داده بود، اینک نسبت به اطلاعیه اخیر ستاد کرونا معترض شده و گفته است: در سطح ملی به کرات این موضوع مطرح است که سفر موجب تشدید کرونا می گردد در صورتی که رعایت نکردن فاصله اجتماعی، ازدحام و استفاده نکردن از ماسک عامل اصلی شیوع است و سفر کمترین تأثیر را دارد.

او این سخنان را در جلسه شورای معاونان و مدیران استانی این وزارتخانه مطرح نموده و از ارسال نامه ای به رئیس جمهور درباره صدمه ای که به صنعت گردشگری وارد شده خبر داده است.

مونسان گفت: در این نامه تاکید نموده ام در صورت ادامه این فرایند، صنعت گردشگری صدمه جبران ناپذیری متحمل خواهد شد. در نیمه دوم سال، موج عظیم بیکاری را شاهد خواهیم بود. بسیاری از مردم تمام سرمایه زندگی خود را برای احداث تأسیسات گردشکری سرمایه گذاری نموده اند که با شرایط به وجود آمده امیدی به درآمد و بازپرداخت وام ها وجود ندارد.

ولی تیموری معاون گردشگری این وزارتخانه هم در همان جلسه به اطلاعیه ستاد کرونا درباره پرهیز از سفر در تعطیلات ماه محرم واکنش نشان داد و تاکید نمود که در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه ای در مورد لغو سفر وجود ندارد و شرح داد: با توجه به این که تنها یک ماه برای انجام سفر فرصت باقی مانده است مدیران کل استانی باید در جلسات استان از انجام سفر دفاع نمایند و با اتخاذ تصمیمات درست و تشدید نظارت ها به انجام سفر یاری نمایند.

ستاد ملی کرونا در اطلاعیه ای از مردم خواست: با توجه تعطیلات پیش رو و احتمال سفر، حداقل تردد در سطح شهرها و جاده ها را داشته باشند و از اقلیتی که در این باره بی توجه هستند نیز درخواست کرد به جمع کثیر ایرانیان همراه برای مقابله با کرونا بپیوندند و با توجه به دستورات پزشکان و پرستاران وزارت بهداشت با رعایت کلیه دستورالعمل ها به کرونا مبتلا نشوند و دیگران را مبتلا ننمایند.

این ستاد یادآور شد: براساس آخرین توصیه های سازمان بهداشت جهانی فاصله گذاری فیزیکی با ماندن در خانه و حداقل جابه جایی در سطح شهرها و جاده ها و استفاده از ماسک موثرین ترین راه برای پیشگیری از کرونا است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اعتراض وزیر گردشگری به اطلاعیه سفر ستاد کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض وزیر گردشگری به اطلاعیه سفر ستاد کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید