اعتراضات در تونس در محکومیت سفر هیئت کنگره آمریکا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، درحالی که حزب کارگر تونس تظاهراتی را در محکومیت سفر هیئت آمریکا به این کشور برگزار کرد، چند حزب دیگر هم ملاقات با این هیئت را تحریم کردند.

اعتراضات در تونس در محکومیت سفر هیئت کنگره آمریکا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حزب کارگر تونس تظاهراتی را در محکومیت سفر هیئتی از کنگره آمریکا به این کشور برگزار کردند.

حمه الهمامی، دبیرکل این حزب خاطرنشان کرد: این هیئت برای مصاحبه درباره مسائل حاکمیتی به تونس سفر نموده که تنها به تونس و مردمش ربط دارد. ما با مداخله آمریکا در امور تونس مخالفیم.

وی اضافه کرد: قیس سعید، رئیس جمهور و مجلس و دولت مسئولیت کشاندن کشور به وضع کنونی را برعهده دارند که باعث شده گروه های بین المللی و منطقه ای خارجی برای مداخله در مسائل حاکمیتی کوشش نمایند.

در این راستا اتحادیه مشاغل تونس، جنبش خلق و حزب آزاد قانون اساسی نشست با هیئت آمریکایی را تحریم کردند.

سامی الطاهری، دبیرکل اتحادیه مشاغل تونس خاطرنشان کرد که این نهاد درخواست سفارت آمریکا برای ملاقات با هیئت کنگره را رد کرد.

وی تأکید کرد: امور تونس تنها بین تونسی ها حل می گردد. ما درخواست یاری گرفتن از بیگانگان دوره بن علی را رد کردیم و امروز و فردا هم این را رد می کنیم.

از سوی دیگر جنبش خلق و حزب آزاد قانون اساسی در بیانیه ای مخالفت خود را با درخواست سفارت آمریکا برای ملاقات با هیئت آمریکایی خاطرنشان کردند.

جنبش خلق در بیانیه ای خاطرنشان کرد: موضع اولیه ما حمایت از حاکمیت ملی و عدم اجازه به هر طرف خارجی برای مداخله در امور ملی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراضات در تونس در محکومیت سفر هیئت کنگره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات در تونس در محکومیت سفر هیئت کنگره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید