اتهامات تکراری دیپلمات ارشد آمریکایی علیه ایران

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران بار دیگر با متهم کردن ایران به کوشش برای ایجاد بی ثباتی در منطقه تأکید کرد که دولت متبوعش به اعمال فشار برای تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران ادامه خواهد داد.

اتهامات تکراری دیپلمات ارشد آمریکایی علیه ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی امیر به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه بار دیگر اتهامات بی اساس خود علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد که ایران به دنبال بی ثبات کردن و جنگ افروزی در خاورمیانه است.

برایان هوک که طی چند دهه اخیر کمتر کشوری در خاورمیانه و شمال آفریقا از دخالت های ویرانگر دولت متبوعش در امان مانده، مدعی شد که ایران یک سیاست خارجی توسعه طلبانه را دنبال می نماید و به همین دلیل آمریکا همچنان به کوشش های خود برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ادامه می دهد.

مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران که اخیراً برای تبادل نظر با مقامات چندین کشور عربی درباره تحریم تسلیحاتی علیه ایران به خاورمیانه سفر نموده است، امروز پس از ملاقات با وزیر خارجه کویت در یک نشست خبری مجازی گفت: ایران بززرگترین زرادخانه های موشکی را در مقایسه با هر کشور دیگری در اختیار دارد. آنها موشک ها و راکت ها را به گروه های نیابتی خود نیز منتقل می نمایند. آنها گروه ها و بازیگران غیردولتی متعددی را سازمان دهی و تجهیز می نمایند و این باعث بروز بی ثباتی گسترده در خاورمیانه می گردد.

این دیپلمات ارشد آمریکایی بدون اشاره به حمایت های دولت متبوعش از ائتلاف سعودی در تجاوز نظامی به یمن که هزاران غیرنظامی را به کام مرگ کشانده، مدعی شد که آمریکا خواهان انتها بخشیدن به جنگ یمن است اما ایران چنین چیزی را نمی خواهد!

وی در ادامه بار دیگر با تأکید بر اینکه تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران در 18 اکتبر [27 مهر] منقضی خواهد شد، ادعا کرد که انتها یافتن تحریم های تسلیحاتی علیه ایران به معنای تشدید درگیری ها در سوریه و یمن خواهد بود.

اواسط خردادماه امسال کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اعلام نمود که پیش نویس قطعنامه ای را که خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است، میان اعضای شورای امنیت از جمله روسیه توزیع نموده است.

نماینده آمریکا گفت که می خواهد ابتدا با سفرای کشورها صحبت کند تا اطمینان حاصل کند که همه می دانند که شورای امنیت سازمان ملل اجازه نخواهد داد این ممنوعیت ها در ماه اکتبر به انتها برسند.

برای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد باید دست کم 9 کشور عضو شورای امنیت با آن موافقت نمایند و در عین حال قطعنامه از سوی هیچ یک از اعضای دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) وتو نگردد.

ماه گذشته رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که حتی اگر قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران وتو گردد، دولت متبوعش ابزارهای دیگری نیز برای تمدید این تحریم ها در اختیار دارد.

یک روز بعد از مطرح شدن این اظهارات از سوی مشاور امنیت ملی آمریکا، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد که آمریکا هیچ شانسی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتهامات تکراری دیپلمات ارشد آمریکایی علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهامات تکراری دیپلمات ارشد آمریکایی علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید