آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR2m در نطنز را تایید کرد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، خبرگزاری رویترز اظهار داشت گزارشی از آژانس بین المللی انرژی اتمی را رویت که در آن نصب زنجیره جدید سانتریفیوژها در تاسیاست نطنز تایید شده است.

آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR2m در نطنز را تایید کرد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر از ایسنا، خبرگزاری رویترز مدعی شد گزارشی را که دیده بان هسته ای سازمان ملل به کشورهای عضو ارائه داده، رویت نموده و در آن آمده است که ایران غنی سازی اورانیوم را با زنجیره دوم سانتریفیوژهای پیش رفته IR-2m در سایت نطنز شروع نموده است.

رویتز ادامه داد که در این گزارش به تاریخ دوشنبه (روز گذشته)، آمده است که ایران پیش از این با یک زنجیره 174 تایی از سانتریفیوژهای IR-2m در نطنز غنی سازی می نموده است و در ماه دسامبر به آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد که برنامه دارد سه زنجیره از سانتریفیوژهای IR2m را در آن جا نصب کند که یکی از آنها نصب و فعال بود.

این خبرگزاری بخش دیگری از این گزارش محرمانه را منتشر نموده و نوشت: آژانس همچنین راستی آزمایی نموده است که نصب زنجیره دوم از سه زنجیره IR-2m پیش تر اشاره شده در شرف تکمیل است و نصب زنجیره سوم شروع شده است.

کاظم غریب آبادی نماینده دائمی کشورمان در سازمان های بین المللی در وین امروز در صفحه توییترش نوشت: به لطف دانشمندان هسته ای سخت کوش مان دو زنجیره 348تایی از سانتریفیوژهای IR2m با ظرفیتی تقریبا 4 برابر (سانتریفیوژهای) IR1 اکنون با گاز UF6(اورانیوم هگزافلورید) با موفقیت در نطنز فعالیت می نمایند. نصب 2 زنجیره از سانتریفیوژهای IR6 نیز در در فردو شروع شده است. موارد بیشتری به زودی در کار خواهد بود.

غرب آبادی در ادامه نوشت: آژانس بین المللی انرژی اتمی هنوز قادر به راستی آزمایی است و این پیش برد همان طور که برنامه ریزی شده بود، به اطلاع آن رسیده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR2m در نطنز را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس نصب زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR2m در نطنز را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید