آموزش مهم ترین موضوع در مقابله با کروناست

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، خبرنگاران/یزد فرماندار شهرستان اردکان در جلسه شورای سلامت این شهرستان که با موضوع آمادگی مقابله با کروناویروس برگزار گردید، تاکید نمود: مهم ترین موضوع در مقابله با کرونا، آموزش جامعه برای مقابله با این ویروس است.

آموزش مهم ترین موضوع در مقابله با کروناست

بهروز شهابی زاد با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: تمام برنامه های عمومی، تجمعات، بازارهای روزانه و غیره لغو شده است و مدارس نیز تا انتها هفته تعطیل شده اند.

وی تأکید بر این که مقابله با این ویروس از وظایف حکومتی است، اظهار کرد: کلیه دستگاه های اجرایی باید با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان اردکان هماهنگ باشند و به امر پیشگیری یاری نمایند.

شهابی زاد با اشاره به ابلاغ دستورالعمل ها به کلیه دستگاه های ذی ربط، اعلام کرد: باید استفاده از وسایل مشترک در اماکن عمومی نظیر مهر در مساجد، استامپ و اتوماتیک در ادارات و بانک ها متوقف گردد.

وی گفت: گزارش هایی مبنی بر گران فروشی، ساخت و فروش مایعات ضدعفونی نماینده بودن معین بودن ترکیبات دریافت شده و لازم است تعزیرات حکومتی، نظارت بر داروخانه ها و مراکز پخش وسایل بهداشتی را تشدید کند تا از از این اقدامات جلوگیری گردد.

سید محمد پورهاشمی مدیر شبکه بهداشت و درمان نیز در این نشست اضافه کرد: کروناویروس واکسن خاصی ندارد و در عین حال تلفات بالایی ندارد ولی سرایت بیشتری نسبت به بسیاری دیگر از بیماری های مسری دارد.

وی اضافه کرد: باید موضوع را جدی بگیریم ولی نباید از کرونا ترسید تا بتوانیم با آن مقابله کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان با ابراز تأسف از اعلام آمارهای غیرواقعی از سوی بعضی رسانه ها گفت: مبتلایان قطعی کشور تا این لحظه 61 نفر است و متأسفانه هم زمانی شیوع کرونا با موج دوم آنفلوآنزا موجب شده که احساس گردد افراد مبتلا به کرونای جدید شده اند.

پورهاشمی مهم ترین راه جلوگیری از گسترش کرونا را حفظ بهداشت فردی ازجمله بهداشت دست، دهان و... دانست و اضافه کرد: در حالت عادی نیازی به ماسک نیست و فقط در تجمعات، افراد بیمار یا مراقبان آن ها لازم است.

وی ضدعفونی کردن اماکن عمومی نظیر مساجد، بانک ها، وسایل نقلیه عمومی و... را از اقدامات لازم و حیاتی برشمرد و گفت: با توجه به این که افراد مسن و دچار بیماری های زمینه ای بیش تر در معرض خطر هستند؛ اکیدا توصیه می گردد از ترددهای غیرضروی جلوگیری نمایند.

پورهاشمی با برشمردن وظایف ابلاغی دستگاه های دولتی و غیردولتی در مقابله با کرونا، کلرزنی منابع آب و برطرف شکستگی لوله ها را از مسائل اولویت دار دانست و گفت: باید ترس را از مردم دور کرد و به آن ها روش های صحیح مقابله را یاد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آموزش مهم ترین موضوع در مقابله با کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش مهم ترین موضوع در مقابله با کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید