آغاز بازگشت دکل های بیکار به صنعت نفت، 686 دکل در جهان بیکار هستند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، در معاملات منتهی به هفته اول اوت سال جاری میلادی، قیمت نفت خام روندی کاهشی به خود گرفته است؛ به طوری که بهای اکثر شاخص های معتبر نفت خام در بازار جهانی، به بشکه ای کمتر از 40 دلار رسیده است.

آغاز بازگشت دکل های بیکار به صنعت نفت، 686 دکل در جهان بیکار هستند

به اعتقاد کارشناسان و تحلیگران بازار نفت و گاز، روند رو به کاهش قیمت نفت منجر به بیکار شدن تعداد بیشتری از دکل های حفاری در صنایع نفت و گاز جهان می شود؛ اما بر خلاف پیش بینی کارشناسان، روند بازگشت دکل های حفاری بیکار جهان به پروژه های نفت و گاز شتاب گرفته است. بر این اساس تا هفتم اوت سال جاری میلادی، در مجموع 15 دستگاه دکل حفاری در نقاط مختلف جهان بار دیگر مشغول به کار شده اند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه سال 2015 میلادی، کماکان 686 دستگاه دکل حفاری در صنایع نفت و گاز جهان بدون پروژه مانده اند.

گزارش مدیریت امور اوپک و ارتباط با مجامع انرژی ایران نشان می دهد تا هفتم اوت سال جاری میلادی، در آمریکا یک دستگاه دکل حفاری و در کانادا سه دستگاه دکل حفاری مشغول به کار شده و در سایر مناطق جهان هم 11 دستگاه دکل حفاری بار دیگر فعال شده اند؛ از این رو در آمریکا هم اکنون 464 دستگاه دکل حفاری فعال در صنایع نفت و گاز مشغول به کار هستند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 420 دستگاه دکل حفاری کماکان بیکار و بدون پروژه باقی مانده اند.

در کانادا هم هر چند 122 دستگاه دکل حفاری در صنایع نفت و گاز مشغول به کار هستند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 86 دستگاه دکل حفاری در صنعت نفت و گاز این کشور نفت خیز بدون کار مانده اند. در سایر نقاط جهان هم تا ژوئیه سال جاری میلادی، 938 دستگاه دکل حفاری در صنایع نفت و گاز مشغول به کار هستند و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در مجموع 180 دستگاه دکل حفاری بیکار و بدون پروژه هستند.

در مجموع پیش بینی می شود در صورتی که روند کاهش قیمت و سقوط بهای طلای سیاه به بشکه ای کمتر از 40 دلار در بازار ادامه یابد، شاهد افزایش تعداد دکل های بیکار جهان در هفته های پیش روی باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آغاز بازگشت دکل های بیکار به صنعت نفت، 686 دکل در جهان بیکار هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز بازگشت دکل های بیکار به صنعت نفت، 686 دکل در جهان بیکار هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید