آسیب صد در صدی به بخش کشاورزی پس از سیل اخیر سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، قادری درباره میزان خسارات وارد شده پس از سیل اخیر به زیر ساخت های استان سیستان و بلوچستان توضیحاتی داد.

آسیب صد در صدی به بخش کشاورزی پس از سیل اخیر سیستان و بلوچستان

امیر حمزه قادری نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها در گفت وگو با خبرنگار ، در تشریح آخرین شرایط این استان پس از سیل اخیر با اشاره به این نکته که در بیشتر مکان ها و روستا ها شرایط به حالت عادی برگشته است، گفت: آب از سطح زمین فروکش نموده و از راستا های منتهی به رودخانه در حال حرکت است و تنها مشکل در حوزه راه های ارتباطی به روستا های اطراف رودخانه است که از ابتدا راستا عبوری اصلی نداشتند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها اضافه کرد: در روز های ابتدایی سیل مهمترین اقدام های اجرا شده در حوزه ارسال خوراک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان بود، اما در حال حاضر باید اعلام کنم که زیر ساخت های روستا های سیستان و بلوچستان پس از سیل اخیر از بین رفته است.

او توضیح داد: راه ارتباطی به بیشتر روستا های استان سیستان و بلوچستان پس از سیل اخیر بسته شده و در کنار آن نیز ابنیه بسیاری از ساکنان از بین رفته است.

واکنش عجیب شورای عالی استان ها به توهین یک مدیر دولتی به رئیس شورای شهر فنوج

قادری با اشاره به شرایط خط انتقال آب به استان سیستان و بلوچستان گفت: خط انتقال آبی که پیش تر به صورت نیمه تمام رها شده بود با سیل اخیر از بین رفته و تمام لوله های آن از راستا خارج شده است.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها اضافه کرد: مهمترین خواسته مردمان سیستان و بلوچستان برقراری سیستم آب شرب است که متاسفانه با وجود 438 روستا در چابهار شاخص دسترسی ساکنان آن به آب شرب 21 درصد است و 79 درصد مردم چابهار به آب شرب دسترسی ندارند.

او در تشریح دیگر ابعاد خرابی سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از موهبت های مردم سیستان و بلوچستان خاک حاصلخیز این استان برای کشاورزی بود که متاسفانه با سیل اخیر این سیل شسته شد و حفره هایی با عمق 20 متر شکل گرفته است.

قادری ادامه داد: در حوزه کشاورزی و بخش کشت دیم و باغی میزان خسارت در بعضی از نقاط به میزان 100 درصد گزارش شده است.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آسیب صد در صدی به بخش کشاورزی پس از سیل اخیر سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسیب صد در صدی به بخش کشاورزی پس از سیل اخیر سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید