آب دریاها تا سال 2100 بیش از یک متر بالا می آید

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از یوره کلارت، آنالیز های پژوهشگران سنگاپوری نشان می دهد اگر فرایند گرمایش کره زمین و انتشار گازهای گلخانه ای به میزان فعلی ادامه یابد تا سال 2100 شاهد افزایش بیش از یک متری سطح آب دریاها و اقیانوس ها خواهیم بود.

آب دریاها تا سال 2100 بیش از یک متر بالا می آید

این رقم افزایش در صورت تداوم بی توجهی ها تا سال 2300 به بیش از 5 متر می رسد که این امر زندگی در بسیاری از شهرها و روستاهای ساحلی را ناممکن خواهد نمود.

پژوهش یادشده که با همکاری بیش از 100 محقق و پژوهشگر بین المللی صورت گرفته، نشان می دهد اگر کره زمین تنها دو درجه سلسیوس گرم تر گردد، افزایش ارتفاع آب دریاها و اقیانوس ها تا سال 2100 و 2300 به ترتیب برابر با نیم متر و حداکثر دو متر خواهد بود. اما اگر فرایند گرم تر شدن کره زمین به علت بی توجهی های فعلی تندتر شده و دمای آن 4.5 درجه سلسیوس بیشتر گردد، تا سال 2100 شاهد افزایش 0.6 تا 1.3 متری ارتفاع آب دریاها و اقیانوس ها و تا سال 2300 شاهد افزایش 1.7 تا 5.6 متری این آب ها خواهیم بود.

106 محقق سنگاپوری، ایرلندی، انگلیسی، آلمانی و آمریکایی که در این تحقیق مشارکت داشته اند می گویند پیامدهای این تغییرات آینده حیات در کره زمین را تهدید می نماید و کشورهای دنیا باید برای مقابله با این مشکل اقدامات جدی تری انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آب دریاها تا سال 2100 بیش از یک متر بالا می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب دریاها تا سال 2100 بیش از یک متر بالا می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید